Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı ile İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümleri Akreditasyon Çalışmalarını Tamamladı

  • Anasayfa
  • Haberler
  • Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı ile İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümleri Akreditasyon Çalışmalarını Tamamladı

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı ile İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümleri akreditasyon çalışmaları kapsamında bir yıl önce, Fen, Edebiyat, Fen – Edebiyat, Dil ve Tarih – Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğine (FEDEK) başvuru yaptı.

19-21 Şubat 2023 tarihleri arasında, Fen Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı ile İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümleri değerlendirme kurulu tarafından değerlendirilerek çıkış raporu, FEDEK değerlendirme grubu takım başkanı Prof. Dr. Kenan İnan tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Tomakin’e takdim edildi.

Üniversitemizin kalitesini artırmasının yanında, kurumun güvenilirliğini ve tanınmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen akreditasyon çalışmaları ve gelinen süreçle ilgili yapılan bilgilendirme toplantısında, sürecin başarılı bir şekilde geçmesinde ve tamamlanmasında emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür edildi.

Rektörlük Senato Salonu’nda yapılan toplantıya, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mete Avcı, Prof. Dr. Nebi Gümüş, fakülte dekanları, Fen Edebiyat Fakültesi Bölüm Başkanları ve ilgili komisyon üyeleri katıldı.

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji, Fizik , Kimya, Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı ile Tarih bölümleri de daha önce akreditasyon belgesi alma başarısı göstermişlerdi.

RTEÜ BASIN

Yorum Gönder